Zwróć uwagę na ilość zabawek, które ma Twoje dziecko

Dziecko jest naszym największym skarbem. Gdy pojawia się na świecie, to ściągnęlibyśmy mu gwiazdkę z nieba. Najczęściej rozpieszczamy nasze dziecko zabawkami. Nic dziwnego, że jest ich w pokojach dziecięcych cała masa. Czy pochwalamy tę tendencję?

Co za dużo to niezdrowo

Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, to musimy pamiętać o tym, że nasze dziecko nie potrzebuje ich tak dużo. Chyba każdy z rodziców przyzna, że dziecko bawi się kilkoma określonymi zabawkami. Co więcej, gdy ma ich zbyt dużo, to ma mętlik w głowie. Wynika to z tego, że już kompletnie nie wie, czym ma się bawić. Jest to sytuacja, która nie powinna nas zbytnio cieszyć. W rezultacie nasze dziecko się po prostu nudzi.

Nie od dzisiaj się mówi, że co za dużo to niezdrowo. Poza tym, że pokój dziecięcy naszego dziecka nie powinien być przepełniony zabawkami, to musimy także zwrócić uwagę na to, aby nasze dziecko bawiło się jedynie sprawdzonymi, bezpiecznymi oraz certyfikowanymi zabawkami.

Tylko wartościowe zabawki

Nikt dla naszego dziecka nie chce źle. Zależy nam na jego bezpieczeństwie. Kupujmy dziecku jedynie zabawki certyfikowane oraz w pełni bezpieczne. Bezpieczne zabawki poznamy po stosownych certyfikatach. Jest to dla nas, jako dla rodziców ułatwienie zakupów. Certyfikaty są widoczne na opakowaniach zabawek.

Na opakowaniu zabawek jest jeszcze jednak ważny widoczny napis. O czym mowa? Mowa o przeznaczeniu wiekowym danej zabawki. Gdy na opakowaniu jest napisane “produkt przeznaczony dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia”, to nie kupujmy tej zabawki pięciolatkowi. Jest jeszcze za mały na zabawę tą zabawką. Nawet jeśli uważamy, że nasze dziecko jest bardziej rozwinięte od swoich rówieśników, to także nie polecamy zakupu zabawek dla starszych grup wiekowych. Bądźmy rozsądni i słuchajmy ekspertów. Nie podejmujmy samodzielnie ryzykownych decyzji. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie, które nie przystaje na rodziców.